Ekorum

EKOlekcje w stylu on-line?
To możliwe!

W ramach realizowanego od 2018 r. projektu ekoedukacyjnego dla  Związku Międzygminnego „Czysty Region” rokrocznie koordynujemy konkurs selektywnej zbiórki odpadów w jednostkach oświatowych gmin należących do Związku.

Każda edycja tego konkursu wymaga przeprowadzenia ponad 100 EKOlekcji w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku koronawirus pokrzyżował nasze plany w tym zakresie i nie mogliśmy spotkać się bezpośrednio z uczniami. Ale potrzeba matką wynalazków! Nagraliśmy lekcje w formie prezentacji on-line.
Dzieci mogły zapoznać się z materiałem w swoich domach, a następnie sprawdzić wiedzę w zakresie właściwego postępowania z odpadami w specjalnie przygotowanym dla nich quizie – również on-line. Taka formuła zajęć wszystkim przypadła do gustu, a nasz quiz cieszy się wśród dzieci i młodzieży niesłabnącą popularnością. W sumie w EKOlekcjach udział wzięło blisko 1 000 uczniów!

Odetchnęliśmy z ulgą – trafić w gusta dzieci i zainteresować ich tematyką odpadów to ciężka praca. Cieszymy się jednak, że sprawdziliśmy się również na takim, nietypowym dla nas gruncie.