ekorum 10 lat

Edukacja ekologiczna w mijającym roku szkolnym

Miniony rok szkolny, „pandemiczny”, realizowany był w zupełnie innej odsłonie. Ale czy podcięło to skrzydła edukatorom? Na pewno nie nam! Może było trudno przyjąć, że nie zawsze możemy spotkać się twarzą w twarz, ale daliśmy radę, a co więcej – znaleźliśmy rozwiązania, dzięki którym nadal szerzyliśmy ekologiczną wiedzę.

Nasz edukacyjny film „Śladami naszych odpadów” został doceniony i obejrzany przez blisko 6 tys. dzieci, a w koordynowanych przez nas konkursach wzięło udział ponad 5100 uczniów. To działania on-line. Jednak kiedy sytuacja na to pozwalała, chętnie organizowaliśmy bezpośrednie spotkania. W sumie przeprowadziliśmy ich 72, obejmując nimi ponad 1200 uczniów. Oczywiście wszystkie w pełnym rygorze sanitarnym!

Do tego przekazaliśmy niezliczoną ilość pomocy dydaktycznych w zakresie ekologii – w tym gry (m.in. ekomemo) , quizy, tablice edukacyjne, ekostacje, ścieżki edukacyjne i wiele, wiele innych!

Dziękujemy dotychczasowym partnerom – zarówno samorządom, jak i firmom, i zapraszamy do dalszej współpracy. Również tych, którzy poszukują nowych, ciekawych pomysłów na edukację ekologiczną, by przyszły rok szkolny był efektywny i atrakcyjny w szerzenie ekowiedzy w waszych lokalnych społecznościach.

Nie wiesz, co możemy wspólnie zrobić? Skontaktuj się z nami i sprawdź na www.ekorum.pl/sklep !