Ekorum

Kampania „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”

EKORUM już po raz kolejny przyłącza się do kampanii organizowanej przez Fundacja PlasticsEurope Polska, pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”.
Sezon grzewczy w pełni, a mieszkańcy wielu miejscowości już próbują „łapać oddech”. A to w związku z problem zanieczyszczenia powietrza. Świadomość negatywnych skutków spalania odpadów, w tym m.in. tworzyw sztucznych, w piecach czy przydomowych kotłowniach jest bowiem w społeczeństwie ciągle bardzo niska. Jak walczyć z tymi negatywnymi praktykami? Zachęcamy do włączenia się w cykliczną kampanię edukacyjno-społeczną, którą pilotuje Fundacja PlasticsEurope Polska, pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”. Cel? Uświadomienie lokalnej społeczności, że – spalając plastik – nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu.

W ramach kampanii przygotowane zostały gotowe materiały (plakaty, spot, informacje), które mogą Państwo bezpłatnie pobrać i rozpowszechniać wśród mieszkańców gminy. Materiały dostępne po kliknięciu w >>LINK<<