Ekorum

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA
W ZAKRESIE EDUKACJI
I KOMUNIKACJI

Sukces w edukowaniu gwarantują nie jednorazowe działania, ale kompleksowa kampania edukacyjna, oparta na wypracowanej strategii i optymalnym doborze elementów składowych. Nasze bogate doświadczenia na tym polu (do małych gmin po związki gmin i aglomeracje), a także kierunkowe wykształcenie (w zakresie ochrony środowiska, PR, marketingu i dziennikarstwa) pozwalają na zbudowanie i zrealizowanie skutecznej kampanii w Państwa regionie. Wspieramy w tym obszarze zarówno samorządy, jak i firmy.

Prowadzone przez nas projekty przynoszą nam wiele satysfakcji i pobudzają do szukania wciąż nowych sfer docierania z przekazem do mieszkańców.
PSZOK? SMOG? idea ZeroWaste? – to nie są pojęcia nam obce, bo doskonale wiemy, co się pod nimi kryje. Potrafimy też dotrzeć z tą wiedzą do mieszkańców, tak by środowiskowa terminologia i obowiązujące zasady nie były tajemnicą.
Nasze doświadczenia w tej dziedzinie, znakomite wyczucie potrzeb naszych partnerów, ale przede wszystkim przekonanie, że proekologiczne uświadamianie lokalnych społeczności przyniesie pożądane owoce, sprawiają, że jesteśmy najlepszym partnerem w projektowaniu i realizacji kompleksowych usług ekoedukacyjnych.

Staramy się przy tym zaproponować projekty „szyte na miarę”, uwzględniające lokalne uwarunkowania. Szeroki wachlarz naszych narzędzi powoduje, że przekazywane komunikaty trafiają do wybranych przez Państwa grup docelowych. Jak do tego dochodzimy?  Między innymi analizując mapę kontaktów w Państwa gminie/firmie, rekomendując niezbędne działania i wdrażając programy naprawcze. A wszystko po to, by edukacyjny przekaz odbił się możliwie szerokim echem.

Co mamy m.in. do zaoferowania?

  • analizę strony www, dostępności materiałów, ich zakresu, poziomu zrozumienia, szaty graficznej,
  • ujednolicenie layoutu / zaproponowanie nowych rozwiązań w tym zakresie,
  • analiza mapy kontaktu wraz rekomendacjami zmian,
  • przygotowanie artykułów na strony www oraz do lokalnej prasy,
  • przygotowanie postów na fb,
  • foldery (w wersji elektronicznej i drukowanej) dla mieszkańców zawierające praktyczne porady w zakresie gospodarki odpadami, zapobiegania ich powstawaniu, ponownego wykorzystania odpadów,
  • krótkie filmy edukacyjne,
  • scenariusze zajęć dla dzieci i młodzieży,
  • i wiele innych.

Wszystkie materiały są dostosowane do konkretnych grup, a przystępna formuła, atrakcyjna grafika i prosty język komunikacji sprawiają, że są one cennym źródłem wiedzy dla mieszkańców.

Zrealizowane projekty:

ZM GOSPODARKA ODPADAMI AGLOMERACJI POZNAŃSKIEJ PROJEKT ReFlex URZĄD MIASTA TORUNIA MZGOK Sp. z o.o.
w JANCZYCACH

 

 

 

 

SPRAWDŹ NASZE MOŻLIWOŚCI

 

 

 

 

Zaufali nam m.in.:

 

ZOBACZ WIĘCEJ