Ekorum

Projekt ReFlex 2022/2023

 

Za nami kolejny zakończony projekt edukacyjny, realizowany na zlecenie Stowarzyszenia EKO-PAK. Po raz drugi byliśmy zaangażowani w realizację projektu ReFlex, który ma na celu edukację mieszkańców w zakresie prawidłowegopostępowania z odpadami opakowań elastycznych, zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów oraz wspieranie rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.

Druga odsłona tej inicjatywy realizowana była we współpracy ze Związkiem Komunalnym Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Kaliszu, Sieradzu i okolicznych gminach mogły wziąć udział w projekcie pn. „Segreguj odpady z ReFlexem”.
W jego ramach m.in. przeprowadziliśmy zajęcia warsztatowe w szkołach, edukując na temat właściwego postępowania z odpadami ponad 5700 uczniów! Wyposażeni w tę wiedzę uczniowie mogli wziąć również udział w konkursie z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, w ramach należało przygotować plakaty (klasy I-III) i krótkie filmiki (klasy IV- VIII). Dodatkowo wszystkie zaangażowane placówki, a było ich 26, zostały wyposażone m.in. w pomoce dydaktyczne (ekostacje do segregacji odpadów z tablicami edukacyjnymi oraz maty edukacyjne), materiały edukacyjne oraz zestawy gier ekologicznych.

Inicjatorami projektu są firmy Nestle i Pepsico.