Ekorum

10. Jubileuszowa Ogólnopolska Konferencja
Rozbudowa i modernizacja instalacji gospodarki odpadami
15-17 kwietnia 2024
Gdańsk – ProNatura Bydgoszcz

 

Termin konferencji: 15-17 kwietnia 2024 r.

Miejsce: Radisson Hotel & Suites Gdańsk ProNatura Bydgoszcz

Koszt udziału: 1590 zł netto – dla JST opłata zwolniona z podatku VAT, dla pozostałych jednostek + 23% VAT 

Termin zgłoszeń: 29 marca 2024 r. NOWY TERMIN: 11 kwietnia 2024 r.

 

10. Jubileuszowa Konferencja Rozbudowa i modernizacja instalacji gospodarki odpadami skupiać się będzie na transformacji energetycznej, przywołując doświadczenia i wiedzę jako podstawę praktycznych działań. Zaczynamy konferencję nietypowo, bo obiadem, w poniedziałek 15 kwietnia – od godziny 12:00 . Spotkanie potrwa do godzin popołudniowych – środy 17 kwietnia.

Podczas konferencji wyjedziemy na cały dzień do Bydgoszczy (16 kwietnia), gdzie poznamy funkcjonowanie gospodarki odpadami opierającej się na termicznym przekształcaniu oraz mechaniczno-biologicznym ich przetwarzaniu odpadów.

 

Główne tematy wydarzenia:

  • Rozbudowa i modernizacja infrastruktury jako kluczowe elementy rozwoju instalacji gospodarki odpadami.
  • Wykorzystanie energii konwencjonalnej oraz odnawialnej dla zrównoważonego rozwoju gospodarki odpadami.
  • Zwiększanie efektywności i elastyczności instalacji gospodarki odpadami.
  • Funkcjonowanie nowoczesnej sortowni oraz instalacji termicznego przekształcania odpadów – na przykładzie zwiedzanych obiektów zarządzanych przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura w Bydgoszczy.
  • Aktualne zagadnienia w gospodarce odpadami.
  • Cele strategiczne Polski w zakresie gospodarki odpadami.
  • Co przed nami, jakie zmiany, finasowanie? Kluczowe działania, jakich możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości dla instalacji gospodarki odpadami.

 

Miejsce konferencjiRadisson Hotel & Suites Gdańsk – stylowy hotel na Starym Mieście. Zlokalizowany bezpośrednio naprzeciw Wyspy Spichlerzów oferuje gościom najwyższy poziom relaksu nad Bałtykiem. Siedmiopiętrowy hotel zapewnia możliwość zatrzymania się tuż obok popularnego Długiego Targu z zabytkowymi kamienicami i słynną fontanną Neptuna. Wybierz się na spacer po wąskich uliczkach Starego Miasta, podziwiając architekturę gotyku oraz niderlandzkiego renesansu, odwiedź liczne butiki z biżuterią przy Długim Targu lub podążaj śladami polskich monarchów Drogą Królewską.

GDAŃSK – Miasto z ponad 1000-letnią tradycją, morska stolica Polski i jeden z największych portów nad Bałtykiem. To wyjątkowa metropolia, która od zawsze przepełniona jest duchem wolności i odwagi. Łacińska sentencja „Nec Temere, Nec Timide” („Ani tchórzliwie, ani zuchwale”), będąca mottem Grodu Neptuna, najlepiej oddaje charakter tego, niegdyś hanzeatyckiego, miasta. To ponadczasowe hasło, którym każdy z nas powinien się kierować: odważnie, ale z rozwagą.

 

 

PROGRAM
INFORMACJE ORGANIZACYJNE
KARTA ZGŁOSZENIA
OFERTA DLA PARTNERÓW

 

Współorganizator:
 

 

Partner strategiczny:
 

 

Partner specjalny:
 

 

 

Partner:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partner przerwy na kawę:
 

 

Wystawca:
 

 

 

 

 

Patronat medialny: