Ekorum

EKOEDUKACYJNY PLAC ZABAW

 

Wszystko, co ma związek z odpadami i edukacją w tym zakresie, jest bliskie naszemu sercu.
Dlatego dziękujemy Zakładowi Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu za to, że zaprosił nas do realizacji niesamowitego projektu stworzenia EKOLOGICZNO-EDUKACYJNEGO PLACU ZABAW  na zrekultywowanej kwaterze składowania odpadów. To miejsce ekoedukacyjnych spotkań zostało oficjalnie przekazane do użytkowania … w Dniu Dziecka – a jakże!

To wyjątkowy tego typu obiekt w Polsce, bowiem do jego wykonania posłużyły przedmioty, którym po prostu nadano „drugie życie”. Gry edukacyjne i instrumenty muzyczne (EKO BAND), ławki z przetworzonej odzieży i folii, klomby ze zużytych opon, czy specjalnie wyznaczone miejsca z roślinami i domkami dla owadów – to tylko niektóre elementy tego niezwykłego miejsca, które – mamy nadzieję – będą chętnie odwiedzane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Każdy tu bowiem znajdzie coś dla siebie.

Urządzenia zabawowe to jedno, a aspekt edukacyjny – drugie. Na zainteresowanych czekają elementy ekoedukacyjne i tablice z ciekawostkami, nie tylko odpadowymi. Część z elementów wyposażenia placu zabaw, a także wiele nasadzeń wokół niego mieliśmy okazję wykonać własnymi rękoma. Ponadto ZZO Poznań wyposażyło teren również w m.in. w place zabaw i wiatę, gdzie będą odbywały się zajęcia edukacyjne.
Efekt?  Naszym zdaniem imponujący!
Dobra zabawa w duecie ze zdobywaniem wiedzy – gwarantowane!