Ekorum

Niska emisja – palący problem. Kampania dla mieszkańców CZG-12

 

Zjawisko niskiej emisji nie dotyczy wcale tylko czasu, gdy ogrzewamy nasze mieszkania. Ze smogiem możemy mieć do czynienia nawet latem! Dlatego tak istotna jest świadomość ekologiczna mieszkańców w temacie przeciwdziałania temu zjawisku oraz ochrony własnego zdrowia w momencie, gdy się z nim zetkniemy.

Stąd tak dobrze pracowało nam się z Celowym Związkiem Gmin CZG-12, który zaprosił nas do wspólnej realizacji antysmogowego projektu pn. ”Niska emisja – palący problem. Działania edukacyjne na terenie Celowego Związku Gmin CZG-12 na rzecz ochrony powietrza”. Był on celowany do różnych grup wiekowych. Władze CZG-12 postawiły bowiem na edukację zarówno dzieci, jak i dorosłych.
W związku z prowadzoną kampanią, w ramach projektu przygotowano poradniki dla dorosłych oraz plakaty. W przestrzeni publicznej ustawiono także tablice edukacyjne, na których przemycana jest wiedza dot. dbałości o jakość powietrza. Z kole do dzieci trafiły poradniki edukacyjne, a młodzież szkół podstawowych z terenu gmin należących do CZG-12 – na podstawie filmu o smogu – wzięła udział w konkursie on-line, zdobywając ciekawe nagrody. Łącznie w konkursie wzięło udział ponad 1400 dzieci z blisko 40 szkół!

Co jest ważne? Że edukacja antysmogowa gromadzi otwarta jest na współpracę rozmaitych instytucji i samorządów. A zaangażowanie jak największej liczby partnerów i działań jest kluczowe do szerokiego przekazywanych informacji. Tylko tak możemy kształtować umiejętność podejmowania właściwych decyzji i zdawania sobie sprawy z ich konsekwencji.

Kampania dofinansowana została ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze.

 

NASZE PRODUKTY