Ekorum

Antysmogowa kampania dla mieszkańców Pruszkowa

 

UPDATE:

„…Miasto Pruszków zajęło I miejsce w konkursie organizowanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego „Najlepsze praktyki na rzecz poprawy jakości powietrza 2023” za działania w zakresie edukacji ekologicznej z wykorzystaniem bardzo wielu sposobów dotarcia z informacją do mieszkańców.
Nagroda jest owocem współpracy również z Państwem, za co bardzo dziękujemy….”

Urząd Miasta Pruszkowa

 

O problemach związanych z jakością powietrza głośno robi się zazwyczaj dopiero w sezonie grzewczym. Jednak działania, które mogą zmienić nawyki mieszkańców w tym zakresie lub przekonać ich do zmiany źródła grzewczego, powinny być planowane i prowadzone znacznie wcześniej.
Wiedzą o tym włodarze Pruszkowa. Zaplanowali oni kampanię promującą ochronę powietrza już wiosną, z naszym wsparciem realizując poszczególne zadania przez wakacje, tak by ich kumulacja sięgnęła końca października, czyli momentu, gdy zaczynamy ogrzewać nasze domostwa.

Antysmogowa kampania skierowana była głównie do dzieci i młodzieży. W jej ramach zamówiono gry wielkoformatowe „Antysmogowa zagrywka”, maty edukacyjne oraz gry EKOdouble związane z ochroną powietrza (SKLEP). Ponadto zrealizowano krótki filmik oraz prezentację multimedialną, które w przystępny sposób opowiadały o przyczynach niskiej emisji, zapobieganiu temu zjawisku, zagrożeniach płynących ze spalania odpadów. Na tej podstawie młodzież pruszkowskich szkół wzięła udział w konkursie on-line. Mamy nadzieję, że wszystkie te działania przyniosą zamierzone owoce, bo „czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Działania informacyjne zrealizowane zostały w ramach „Kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie ochrony powietrza PRUSZKÓW WALCZY O CZYSTE POWIETRZE” współfinansowanej ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.